נעים מאוד Alphabet: חברת האם החדש של גוגל

alphabet-Google-620x368

מייסדי גוגל ממציאים אותה מחדש עם הקמת חברה חדשה הנקראת אלפא-בית (Alphabet). לא, לא מדובר בחברת בת, אלא בחברה שתשמש כחברת האם של ענקית החיפוש, שתחזיק כחלק מאחזוקתיה גם חברות נוספות.

בהודעה רשמית שפורסמה הלילה בבלוג, הודיעה גוגל על המהלך המפתיע. מהלך זה צפוי לאפשר למייסדי החברה (לארי פייג' וסרגייי ברין) התמקדות במהלכים אסטרטגיים חדשים הכוללים התרחבויות, הקמת מיזמים חדשים, רכישת חברות חדשות וכל זאת מבלי לשייך אותם באופן ישיר לגוגל. לארי פייג’ ששימש עד כה כבוס הגדול צפוי להפוך למנכ"ל של אלפא-בית, כאשר מי שצפוי להחליפו הוא לא אחר מסונדר פי’צאי, ששימש כאחראי על מערכת ההפעלה הפופולארית Android, דפדפן הChrome ועוד. לארי פייג' הודיע "גוגל אינה חברה סטנדרטית ואין לנו כוונה להפוך אותה לכזו".

אילו צעדים נוספים צפויים להתרחש בעקבות המהלך?

המטרה של מייסדי החברה נועד גם להפריט את הפעילויות שנמצאות תחת פעילותה של גוגל, ולמקד כל חברה בשירותים שלה. בשלב זה, פעילויות כמו מנוע החיפוש, יוטיוב, מערכת ההפעלה אנדרואיד, מפות, דפדפן הכרום ומערכת הפרסום נשארים תחת גוגל. עם זאת, חברות ופרוייקטים כמו ה-X Labs שהביאו לנו את המשקפיים החכמים ו-Life Scinces שהתמקדה בפיתוח עדשות לזיהוי גלוקוזה ינותקו מגוגל ויהיה מעתה תחת אחריותה של Alphabet.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Comments

תגובות